top of page
BALANCE_LOGO_WHITE.png
IMG_0756up.png

Spoznajte nás

Špecialistky na krásu a zdravie

BALANCE & BEAUTY ponúka odpoveď  na zdravie a krásu každej pleti už 30 rokov. Stretnete tu výnimočný rodinný tím v zložení mama & dcéra - dve odborníčky, ktoré sa neustále vzdelávajú, napredujú a svoju prácu milujú. 

Krása a zdravie spolu neoddeliteľne súvisia. Sú odrazom stavu tela, duše a mysle. V salóne BALANCE & BEAUTY to vedia, preto sa rozhodli ponímať krásu komplexne a do svojich služieb zahrnúť aj prvky aromaterapie a techniky Tradičnej čínskej medicíny.

Salón BALANCE & BEAUTY najlepšie vystihujú tri slová: 

krása, zdravie, rovnováha.

O NÁS

Salón BALANCE & BEAUTY je predovšetkým o kráse, zdraví a rovnováhe. Tieto tri prvky vnímame komplexne a naším poslaním je poskytnutie cielenej

a na mieru šitej starostlivosti všetkým našim klientom. 

Už 30 rokov sme odpoveďou na dosiahnutie zdravej a žiarivej pleti. 

Image by Ira E

Ivana Kováčová
zakladateľka, školiteľka, kozmetička

Vo svete krásy pôsobí už viac ako 30 rokov.

" Vždy som vedela, čo chcem robiť."

Ivanu odvetvie krásy vtiahlo už v jej 14-tich rokoch. Odvtedy pre ňu tento svet nie je len prácou, ale aj radosťouhobby. Ivana je  príkladom toho, že ak človek v živote vie, čo chce a živí sa tým, jeho práca sa stane jeho každodennou motiváciou.

Svoje vzdelávanie začala na Strednom odbornom učilišti služieb v  Bratislave, 

v 4-ročnom odbore s maturitou - kozmetička.  

 

Ivana počas rokov praxe prešla mnohým vzdelávaním - desiatkami kurzov a školení, okrem sveta kozmetiky a vizážistiky sa začala venovať aj farebnej typológii, etikoterapii a psychológii. Tiež sa už viac ako 20 rokov venuje štúdiu aromaterapie a jej využitiu v bežnom živote, ale aj v rituáloch krásy v salóne.

Počas 30 rokov praxe, prešli jej rukami tisíce spokojných klientov a pracovala s viacerými profesionálnami značkami.

Na základe svojej odbornosti, po dlhoročnej spolupráci s profesionálnou kozmetikou ALCINA, dostala  Ivana ponuku vykonávať úlohu školiteľky pre kozmetickú značku ALCINA na Slovensku.

 

Pred siedmimi rokmi ju uchvátila celistvosť čínskej medicíny, jej komplexný prístup k životu a k zdraviu človeka a odvtedy sa venuje jej štúdiu aktívne na škole Tradičnej čínskej medicíny v Prahe. Čínska medicína bol chýbajúci diel skladačky, vďaka ktorej pochopila komplexnosť ľudského tela, duše a mysle a spojitostí medzi príčinami a následkami. V spojení so štúdiom etikoterapie, astrológie, fytoterapie sa Ivana stala terapeutom, ktorý rozumie vašej pleti, ale aj vašej duši. 

Ivana sa v salóne BALANCE & BEAUTY venuje: profesionálnym ošetreniam pleti ALCINA, rituálom krásy Sothys, diagnostike podľa TČM, psychologickej diagnostike ega, prírodnému botoxu, gua-sha masáži, moxovaniu, bankámaromaterapii, teda komplexnej ceste za krásou, rovnováhou a zdravím.

 

" Vďaka Tradičnej čínskej medicíne sme teraz v salóne  BALANCE & BEAUTY schopné ponúkať oveľa širšie spektrum ošetrení a riešení, ktoré sú zamerané nielen na vonkajšiu krásu. Vďaka výživovému a celostnému poradenstvu teraz ponúkame riešenie komplexnej krásy, rovnováhy a zdravia. Zvonka aj zvnútra."

Ivana Kováčová / kozmetička, školiteľka, majiteľka Balance & Beauty

Barbora Kováčová

školiteľka, kozmetička

Vo svete krásy pôsobí už viac ako 15 rokov.

" Chcem sa neustále posúvať ďalej, ."

Barbora sa k práci v oblasti krásy dostala prirodzene, počas štúdia na Univerzite Mateja Bela chcela pracovať a byť užitočná. Tak začala svoju cestu do sveta krásy, po boku a príklade mamy. Absolvovala akreditovaný kozmetický kurz, no gro vedomostí a praktických skúseností, získala od svojej mamy Ivany.  

 

Počas štúdia na UMB odišla na rok študovať do Austrálie (Sydney), kde sa popri škole venovala práci v kozmetickej brandži. Po návrate z Austrálie si dokončila magisterské štúdium na Slovensku. Nepočkala ani na diplom a odišla za "veľkú mláku" (Miami, v štáte Florida), kde úspešne absolvovala školenie microbladingu, masérske, kozmetické, pedikérske a manikérske vzdelanie a urobila si štátne skúšky pre štáty Florida a Texas. 

Počas 6 rokov života v USA pracovala v prestížnych kozmetických salónoch ako hlavná kozmetička a školiteľka, v úzkej spolupráci s dermatológom ako asistencia pri mnohých dermo-estetických zákrokoch, v sieťach hotelov: SBE, Ritz Carlton, Kimpton, Loews a svoje pôsobenie v USA zakončila ako národná školiteľka pre značku Sothys Paris v USA. 

Barbora sa po návrate na SR stala školiteľkou pre Sothys Paris na Slovensku.

Okrem kozmetiky sa venuje aj permanentnému  a semipermanentnému make-upu (microblading).

 

Počas pobytu v USA sa jej život zmenil od základu vďaka jóge, meditáciám, tradičnej čínskej medicíne, šamanským rituálom a spoznávaniu seba samej. Tieto skúsenosti ju doviedli k štúdiu Tradičnej čínskej medicíny, ktorú aktívne študuje na škole Tradičnej čínskej medicíny v Prahe. 

Barbora sa aktuálne v salóne BALANCE & BEAUTY venuje: semipermanentnej pigmentácii obočia, rituálom krásy Sothys, diagnostike podľa TČM, psychologickej diagnostike ega, prírodnému botoxu, gua-sha masáži, moxovaniu, bankámaromaterapii, teda komplexnej ceste za krásou, rovnováhou a zdravím.

 

"Pochopenie dôležitosti rovnováhy zdravia a krásy, bol  pre mňa veľmi dôležitý krok vpred. Priniesol mi ešte väčšie nadšenie do práce a naším klientkám a klientom viditeľnejšie a dlhodobejšie výsledky."

Image by Ira E
Barbora Kováčová / kozmetička, školiteľka Balance & Beauty, Sereď

Napíšte nám

Ďakujeme, vašej správe sa budeme venovať hneď, ako to bude možné.

Kontaktujte nás

Telefón
Email
Adresa

Ivana      +421 908 756 467

Barbora +421 903 808 765

BALANCE & BEAUTY s.r.o.

Mlynárska 70/10, 92601 Sereď

bottom of page