top of page

Čistenie pleti, čo to je?

Čistením pleti mám na mysli denné "umývanie" tvojej tváre.


Ako to robíš práve ty a ako sa to robí správne?

Čistenie pleti také dôležité, ako všetky ostatné kroky nasledujúce po ňom, ak nie viac. Počas dňa sa ti na pleti zachytávajú nečistoty z vonkajšieho aj vnútorného prostredia. Dokonca aj nečistoty z tvojho vlastného vnútorného prostredia.

Smog, prachové častice, maz, proteínové nečistoty, voľné radikály...

Tieto spôsobujú upchávanie pórov, zanášanie pleti a jej mdlý, unavený vzhľad, keďže pokožka doslova nedokáže dýchať cez nánosy odpadu. Ak si večer poriadne nevyčistíš pleť a použiješ iba krém, tak si si práve zapracovala ten nános z celého dňa do pleti a upchala ju dokonale. Ak s týmto rituálom budeš pokračovať denne, môžeš očakávať stratu žiarivosti pleti, upchaté póry, zápaly, citlivosť, začervenanie a podobne. Tak ako teda čistiť?


Ráno po prebudení:
  1. Pleť opláchni vlažnou vodou

  2. Použi pleťovú vodu - na vyrovnanie pH pleti

  3. Dosuš pleť servítkou

  4. Nanes svoj očný krém, sérum, krém a make-up

Večer pred spaním:
  1. Odlíč si oči a pery dvojfázovým odličovačom

  2. Použi dostatočné množstvo pleťového mlieka podľa typu pleti a krúživými pohybmi zapracuj, odstráň vlažnou vodou, ak si mala viac make-upu, zopakuj 2x

  3. Ak máš problematickú pleť, alebo používaš čistiaci gel alebo čistiacu penu na dočistenie, teraz je ten čas, nanes adekvátne množstvo, krúživými pohybmi prečisti tvár, krk, dekolt a opláchni vlažnou vodou

  4. Použi pleťovú vodu podľa typu pleti na vyrovnanie pH

  5. Dosuš pleť servítkou

  6. Nanes svoj očný krém, sérum a krém v tejto postupnostiRady ti v Balance & Beauty poradíme ohľadom tvojho ranného a večerného rituálu. Opýtaj sa nás!
44 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page