top of page

7 tipov ako si urobiť domáci wellness

Updated: Oct 26, 2020

Vaša pleť

Ak chcete mať žiarivú pleť, domáca starostlivosť je nutná, nie dobrovoľná.

Vaša polička krásy by mala obsahovať – vaše „MUST HAVE’S”:

1. Odličovač na oči a pery

2. Čistiace mlieko a tonikum

3. Čistiaca pena alebo gel

4. Píling enzymatický alebo mechanický

5. Maska hydratačná/výživná

6. Maska absorbčná na prípadné nečistoty

7. Očný krém alebo gel

8. Sérum podľa typu pleti – denné a nočné

9. Krém podľa typu pleti – denný a nočný

Ako na to v blogu – Domáca starostlivosť medzi ošetreniami v salóne


Obočie

Niektoré z vás už majú microblading alebo permanentný make up, vtedy je o starosť menej, no chĺpky predsa vyrastajú a obočie stráca svoj ideálny tvar. Občasné vytrhnutie chĺpkov 1-2 x do týždňa vám pomôže udržať obočie v lepšej kondícii a tvare, ako keď ho necháme mesiac vyrásť a potom už nevieme, čo s ním...

Domáce opaľovanie

Ak počasie nepraje, máme tu viacerých pomocníkov. Pred použitím samoopaľovacích prípravkov je nutné urobiť si kvalitný telový píling. Ak hľadáte aj zoštíhlenie a zjemnenie pokožky –Zoštíhĺujúci píling od Sothys s pomarančovým extraktom, cukrom a sopečnou horninou, ktorý osvieži vaše telo aj zmysly.

Ak ste milovníčkou prírodných pílingov a chcete mať rozžiarenú pokožku na celom tele, odporúčame jeden z najobľúbenejších telových pílingov od Natura Siberica – s rakytníkom, jeho hlavnou exfoliačnou zložkou je cukor. Po odstránení rohovej vrstvy pokožky môžeme pristúpiť k samotnému „opaľovaniu“. V prípade, že máte suchšiu pokožku, použite kombináciu Telové mlieko / maslo (Natura Siberica - Planeta organica – Telové sufflé s arganovým olejom) + samoopaľovací prípravok 50:50 a kvalitne rozotrite a vpracujte do pokožky. ALCINA samoopaľovací krém je nami rokmi overený a vhodný aj na tvár. Tiež Sothys samoopaľovací krém alebo Vyzdvihovač opálenia, ak už aspoň nejaký základ máte.


Postarajte sa o svoje zuby

Teraz je vhodný čas na bieliace kúry v pohodlí domova.Na trhu je niekoľko kvalitných výrobkov, ktoré vám zabezpečia belšie zúbky už o 2-3 odtiene.
Vlasy

Aplikujte tú masku od vašej kaderníčky, ktorú ste si pred mesiacom kúpili a ešte nestihli použiť alebo si urobte vlastný zábal z ingrediencií, ktoré máte dostupné. Vlasy po umytí nechajte voľne vyschnúť na vzduchu, aby si oddýchli od fénovania. Ak vás trápia odrasty, existujú jemné tónovacie šampóny, ktoré dodajú vašim vlasom požadovaný lesk a zjemnia prechod medzi vašou farbou a farbeným vlasom. V ponuke u nás ALCINA professional v rôznych odtieňoch, opýtajte sa nás.Telo

Cvičte. Aspon 2x týždenne sa poriadne ponaťahujte. Video z youtube vie pomôcť, ak práve nie ste typ na skupinové cvičenie. Spojte sa s kamoškou a zacvičte si spolu namiesto klábosenia pri víne. To môžete robiť aj po hodine cvičenia - napríklad pri minerálke s citrónom a grepom, chutí skoro ako prosecco.
Meditujte

Ideálne denne. No ak si dáte záväzok meditovať 1x týždenne, bude to okolo 50 meditácií ročne. Zmení vám to život.

53 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page