top of page

Strávte doma váš čas plnohodnotne

Updated: Oct 26, 2020

Svet sa zmenšil po tom, ako sme zrazu všetci museli zostať doma.

Pre ľudí, ktorí trpia depresiami a úzkostnými stavmi je tento stav nie práve taký, aký by si priali. Tento stav nás všetkých bez rozdielu donútil byť sami so sebou a so svojimi myšlienkami. A tie niekedy nie sú až také dobré, ako by sme si mohli myslieť.

Pre druhú skupinu ľudí izolácia spôsobila hlavne oddelenie od svojich dovtedy otravných kolegov, zistili, že nie sú až takí otravní, od rodiny, od priateľov a dokonca aj od susedov.

Ľudia ako skupinové, párové cicavce – potrebujeme svoju dennú dávku interakcie. Jej intenzita je rôzna od prípadu k prípadu a toto všetko môže aj u takzvaných „úplne zdravých“ ľudí viesť k depresii.

Ďalšia skupina sú starší ľudia, ktorých zdravie už je nahlodávané inými skutočnosťami a samozrejme teenageri, ľudia s chronickými ťažkosťami a zdravotníci na všetkých úrovniach.


Dovoľte si snívať počas dňa.

Predstavujte si lepšie dnešky a zajtrajšky. Precíťte ich. Napíšte si o nich. Buďte úplne konkrétni a vracajte sa k nim a pridávajte detaily.

Napíšte si 10 vecí denne, za ktoré ste vďační

Ak máte strechu nad hlavou, čistú posteľ, pitnú vodu a jedlo v chladničke, máte sa lepšie ako minimálne 60% svetovej populácie. Precíťte to.


Precíťte to.

Naučte sa viac o vašej rodine.

Vypočujte si najstarších členov vašej rodiny, nahrajte a zapíšte si ich príbehy.

Táto príležitosť sa nemusí tak ľahko zopakovať. Sami si napíšte vaše príbehy, ktoré si pamätáte.

Urobte váš rodokmeň a poproste členov rodiny, aby doplnili mená, ktoré neviete.Táto príležitosť sa nemusí tak ľahko zopakovať.

Choďte von

Na prechádzku do lesa, na bicykel, na kolobežku, korčule alebo oprášte váš skateboard. Jednoducho sa choďte nadýchať čerstvého vzduchu a rozprúdiť krv v žilách.

Pridajte k tomu aspon 50 hlbokých nádychov a výdychov.Spojte sa so svojimi bývalými spolužiakmi a kamarátmi, s ktorými ste dávno neboli v kontakte

Zistite ako sa majú, ako sa im darí a možno zistíte, že máte stále veľa spoločného a nájdete spoločné témy, zorganizujete stretávku alebo sa zladíte v oblasti podnikania.

Počúvajte hudbu

Hudbu, ktorá ladí vašim ušiam a srdcu, spievajte, aj keď to neviete. Spievajte, akoby vás nikto nemohol počuť.

Prebuďte svoju kreativitu

Oprášte starý klavír, vyberte šijaci stroj alebo bavlnky na štrikovanie.

Je čas urobiť doma priestor na nové veci, alebo jednoducho len priestor. Vytrieďte a vyhoďte, darujte to, čo ste viac ako 6 mesiacov nepoužili. Určite to už nebudete potrebovať.

Maľujte, píšte, kreslite...


Prečítajte aspon 25 strán literatúry, ktorá vás zaujíma denne

Obohatí vás to a keď to spočítame, za 30 dní viete prečítať 750 strán = 2 až 3 dobré knihy. Buď vás k niečomu inšpirujú, alebo sa niečo nové dokážete za mesiac naučiť.


Využite váš životný čas pre seba a robte niečo, čo vás napĺňa.

Vaša Barbora

 

63 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page